football

SPC Tournament, Warm up games, and more

Friday Tiebreaker Games:
7:30 Skyline vs Lake Highlands at Richardson High (winner is district 4 seed)
Birdville vs Saginaw at Richland (winner is district 4 seed)
Friday Headline Games:
7:30 @ Prime Prep
Prime Prep will be at home at the "Closet" to take on Sunrise Christian (KS). This will be a showcase of what may be a rematch at the end of the month.
Location: 330 Ann Arbor, Dallas, TX
SPC TOURNAMENTS
The city of Dallas will play host to the SPC Championships Friday and Saturday.
The Division I bracket will be held in Addison at the Greenhill School.
The Division II Brackets will be held in Irving at Cistercian.
Friday schedule Division I Bracket:
9:00am St John's vs St. Mark's
10:30 Houston Christian vs All Saints
Noon Kinkaid vs Episcopal school of Dallas
1:30 Episcopal (Houston) vs Country Day
Location: 4141 Spring Valley Rd, Addison, TX 75001
Friday schedule Division II Bracket:
10:00am St. Stephens vs Trinity Valley (gym 1)
10:00 Greenhill vs Oakridge (gym 2)
11:30 St. Andrews vs Casady (gym 1)
11:30 Holland Hall vs John Cooper (gym 2)
First round byes: Cistercian, and St. Mary's Hall
Location: 1 Cistercian Rd, Irving, TX 75039
For more info visit www.spcsports.org
Wichita Falls Hirschi high school will host two games Friday night.
7:00 God's Academy vs Findlay Prep
8:30 Faith Christian El Paso vs Wichita Falls Hirschi
Location: Wichita Falls Hirschi high school 3106 Borton, Wichita Falls, TX 76306
------------------------------------------
TBD Boerne vs Liberty Hill
Location: Boerne Champion high school 201 Charger Blvd, Boerne, TX 78006
------------------------------------------
Saturday Warm up games
At Wilkerson-Greines Activity Center
(at intersection of I20 and Wichita St)
10:30 AM Water Valley vs Trenton
12:00 PM Mumford vs Roxton
1:30 PM Poolville vs Calvert
3:00 PM Ponder vs Abilene Wylie
4:30 PM Argyle vs Madisonville
6:00 PM Fort Worth Dunbar vs Stephenville
7:30 PM Kennedale vs Silsbee
9:00 PM Wall vs Fort Worth Poly
-------------------------------------
At Burleson Centennial HS
(201 S Hurst, Burleson 76028)
10:00 AM Decatur vs Whitney
11:30 AM Holliday vs Farmersville
1:00 PM Carrollton Ranchview vs Franklin
2:30 PM Princeton vs Fairfield
4:00 PM Crowell vs Lindsay
5:30 PM Whitesboro vs LaVega
---------------------------------
American Airlines Center (AAC):
1:00 Lakeview Centennial vs Dallas Madison
2:30 Richland vs Carter
4:00 Plano East vs Dallas Lincoln
5:30 DeSoto vs Dallas Wilson
Location: AAC, 2500 Victory Ave, Dallas, TX 75219
-----------------------------------------
In San Antonio
District 2 TAPPS 5A tournament will be held at University of the Incarnate Word
Visit www.mysanantonio.com for times and schedule.
Location: UIW 4301 Broadway St, San Antonio, TX 78209
tweet us your Warm up games or playoff play in games
Will be posting warm up games as schedules are sent in
Edit